آبیاری هوشمند منزل ویلایی در شیراز

اجرای سیستم اتوماسیون و آبیاری هوشمند باغچه منزل ویلایی در شیراز

آقای بیژن فرحبخش

انسانی با اخلاق – شغل آزاد – منزل واقع در خیابان ایمان جنوبی، شیراز

مشخصات:

۶۰ مترمربع حیاط – گل و درخت و روشنایی – طول ۱۰ متر – عرض ۶ متر

تاریخ پروژه:

تابستان ۱۳۹۶

با نصب سامانه آبیاری هوشمند در باغچه منزل، قادر خواهید بود روشنایی حیاط و آبیاری گل های زینتی و درختان باغچه را حتی هنگام سفر کنترل کنید. توضیحات فنی تر را اینجا بخوانید.

در این مطلب کوتاه، پروژه “آبیاری هوشمند باغچه یک منزل ویلایی واقع در شهر گل، شهر شیراز ، خیابان ایمان جنوبی” رو می بینید. حیاط، پر از گلها و درختان متنوع بود، خیلی باصفا. واقعا ارزشمند بود.

آقای ب. فردی هست که به گل ها و درختان اهمیت زیادی می ده و البته از دید ما، درباره عملکرد دستگاه خیلی هم سخت گیره ;). معمولا پیش میآد که سفر باشه و تا برگرده نگران این موجودات زیبا هست. تا بحال چندبار برای بروز کردن سامانه و افزایش کاربریش، خدمت ایشون رفتیم. آخرین بار، اردیبهشت ماه سال ۹۸ بود. حتما می دونید، “هفته شیراز” هم تو اردی بهشته؛ در این ماه، این خاکِ الهی واقعا زیبا میشه.

دفعه پیش تر از اون، شهریور ۹۷ بود که می خواست یک مسافرت خارج از کشور بره و از همونجا آبیاری رو کنترل کنه! با داشتن این سامانه، ایشون با گوشیش یک پیام میده و میگه کدوم خروجی ها روشن بشه. چندتا شیر برقی به خروجیهای دستگاه وصل کردیم و لوله مخصوص آبیاری قطره ای هم با اتصالات مخصوص به شیربرقی ها متصل شد. هر وقت فرمان بیاد، شیربرقی ها باز میشن و آب میفته توی باغچه. یکی از خروجیها رو وصل کردیم به یک پمپ داخل منزل که گلدون های پاسیو (نورگیر) رو آب بده و یک خروجی هم به چراغ های حیاط. نصب سامانه برای این صاحبخونه باذوق، خرج زیادی نداشت. از اعتماد ایشون ممنونیم.