آبیاری هوشمند باغ در شهر صدرا

اجرای سیستم اتوماسیون و آبیاری هوشمند باغ در شهر صدرا

استان فارس

آقای بیژن فرحبخش

انسانی با اخلاق – شغل آزاد – باغ واقع در شهر صدرا شهرک بهاران (تنگ جلّاب)

مشخصات:

۱۰۰۰ مترمربع – فضاسازی زیبا – درختان میوه – طول ۵۰متر – عرض ۲۰متر

تاریخ پروژه:

تابستان ۱۳۹۴

  • بازدید از باغ، پیش از قرارداد
  • سامانه هوشمند پیشرفته آبیاری باغ
  • اصلاح تابلوی قدرتِ پمپ آبیاری
  • اجرای لوله کشی قطره ای
  • امکان آبیاری با گوشی برای ۵ مسیر مجزای آب (درختان – گلها)

قبلا زمان زیادی را صرف رفت و آمد و آبیاری باغ می کردم… کاملاً از هزینه ای که کرده ام، راضیم

در این صفحه، نظرات تعداد بیشتری از مشتریان را بخوانید

اجرای سامانه آبیاری هوشمند باغ یا همان آبیاری از راه دور، قابلیت کنترل چندین مسیر آبیاری مجزا، کنترل پمپ آب، شیرهای برقی، استخر، آبیاری فضای سبز، روشنایی باغ و درب باغ را به شما می دهد. توضیحات فنی تر را اینجا بخوانید. در این مطلب کوتاه، درباره پروژه “آبیاری هوشمند باغ در شهر صدرا”، صحبت کرده ام.

این باغ زیبا در شهرک بهاران معروف به تنگ جَلّاب واقع شده. شهر صدرا به یادبود حکیم الهی، صدرالمتالهین شیرازی ره، نزدیک شیراز ساخته شد. باغ مورد نظر پر از گل و درختان ثمری متنوع مثل هلو، گوجه سبز، بادام و سیب بود. یک استخر هم بمنظور نگهداری آب و شنا کردن وسط باغ ساخته شده بود. آقای ف.، صاحب باغ، روی گل و گیاه وسواس خاصی داره. کافیه که یک روز، این سامانه عمل نکنه…! با این حال، کاملا از ما راضیه چون هرهفته ۱۰۰کیلومتر + ۴ساعت صرفه جویی می کنه.

باغ، ۵تا مسیر آبیاری مجزا داره. چمن، گل های وسط، درختان انتها و راست و چپ. یک پمپ هم هست که در موتورخانه زیرزمینی قرار داره و آب رو میفرسته بالا. پس سامانه آبیاری هوشمند، باید ۶تا خروجی رو کنترل کنه. ایشون گوشی رو برمی داره و یک پیام میده که کدوم مسیرها آبیاری بشن. چندتا شیربرقی به خروجیهای دستگاه وصل کردیم و لوله مخصوص آبیاری قطره ای هم با اتصالات مخصوص به شیربرقی ها متصل شده. هروقت فرمان بیاد، شیربرقی ها باز میشن و آب میفته توی باغ. بعدش سامانه یک پیام بهش برمی گردونه و وضعیت خروجیها رو اعلام می کنه. پس از گذشت زمانی که قبلا خودش تنظیم کرده، سامانه، آب رو در همه مسیرها می بنده. نصب سامانه برای این خانواده باذوق هم خرج زیادی نداشت. این اولین پروژه آبیاری هوشمند باغ بود که به لطف خدا در سال ۹۴ انجام شد.