سیستم اتوماسیون گلخانه در استان فارس

زمان مطالعه: 5 دقیقه

در این مطلب می خواهم بگویم چرا داشتن یک سیستم اتوماسیون برای گلخانه ضروری است و این سیستم، چه امکانات بی نظیری را در اختیار گلخانه دار قرار می دهد. بعلاوه بگویم که برای تهیه آن می توانید به ما اعتماد کنید، کالایی تولید شده در همین کشور و در قطب کشاورزی، استان فارس. برای اتوماسیون گلخانه، ۴ تاییدیه معتبر کشوری داریم.

سیستم اتوماسیون گلخانه در استان فارس

هر یک از گیاهان برای داشتن رشد مناسب نیاز به فراهم بودن شرایط خاصی از نظر شدت نور، دمای روزانه، دمای شبانه، میزان رطوبت نسبی هوا، رطوبت خاک و گازهای محیطی نظیر CO2 دارند. از این رو تولید و پرورش گیاهان با کیفیت بالا و در طول سال در محیط‎ های کنترل شده‏ نظیر گلخانه صورت می گیرد. کنترل محیط گلخانه، تنها و تنها کار یک سیستم اتوماسیون پیشرفته است. یکی از مهمترین چالش های پیشِ رو در پرورش گیاهان در گلخانه ها، تأمین مناسب پارامترهای محیطی همانند دما، نور، رطوبت و … است. این پارامترها برای هر نوع گیاه، متفاوت است. از آنجائیکه پارامترهای محیطی در داخل گلخانه به سبب تغییرات تشعشع خورشید، دما و رطوبت هوای بیرون، سرعت و جهت باد و مقدار تراکم گیاه دائما تغییر می کنند، بنابراین دقت اندازه‎گیری و کنترل آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور کلی، کنترل مداوم و دقیق شرایط محیطی گلخانه به دلیل حساس بودن گیاهان، امری مهم و ضروری در صنعت پرورش این گونه گیاهان به شمار می رود.

سیستم اتوماسیون گلخانه این شرکت واقع در استان فارس، برای کنترل شرایط اقلیمیِ سالن های گلخانه با انواع کشت و انواع سازه ها طراحی شده است. این سیستم اتوماسیون گلخانه با حداقل سیم کشی و حداکثر قابلیت اطمینان که با استفاده از سخت افزارها و نرم افزارهای روز فراهم آمده است، با هدف برآورده‎ کردن تمام نیازهای یک گلخانه اعم از کنترل، مشاهده، نظارت و ذخیره سازی اطلاعات، طراحی شده‎ و قادر به کنترل کلیه ی پارامترهای محیطی گلخانه از قبیل دما، رطوبت، نور، آبیاری و گاز CO2 می باشد.

سیستم اتوماسیون گلخانه شامل ۱۰ ماژول مختلف است و می تواند عملیات زیر را انجام دهد:

کنترل اقلیم برای حداکثر ۸ سالن (یا ۸ کشت متفاوت)

ذخیره اطلاعات آب و هوایی و ثبت اتفاقات (جعبه سیاه آفلاین)

کنترل (خودکار و دستی) انواع تجهیز گلخانه ای مانند فن و پد، گرم کن، دریچه، فن سیرکوله، روشنایی، چراغ های مخصوص رشد، CO۲ ساز، مه پاش، سایبان و آژیر، پمپ آبیاری، پمپ مخزن مواد غذایی و کود، پمپ مخزن اسید

کنترل و مانیتور گلخانه از راه دور (هرچند تبلیغ ما اتوماسیون گلخانه در استان فارس است، اما خدمات اینترنتی گلخانه برای تمام گلخانه های سراسر کشور، قابل دسترس می باشد)

 ثبت اطلاعات آب و هوایی و اتفاقات رخ داده در فضای اینترنت (اینترنت اشیاء – جعبه سیاه آنلاین)

کنترل و مانیتور برای گلخانه هایی که به اینترنت دسترسی ندارند و می خواهند با گوشی هوشمند، از درون گلخانه کنترل و مانیتور کنند

سنجش سرعت باد، میزان نور (لوکس متر)، دما و رطوبت هوای آزاد (ایستگاه هواشناسی)

مانیتورینگ، فرمان دادن به تجهیرات و انجام تنظیمات توسط مسئول فنی با پنل لمسی

پکیج سنسور: شامل ۵ سنسور دما و رطوبت سالن های گلخانه، دما و رطوبت بستر گلخانه و دی اکسید کربن. تعداد سنسور مورد نیاز، بستگی به مساحت گلخانه دارد +  pH متر جیبی

حساب کاربری سایت بصورت محرمانه برای مشاهده اطلاعات و وقایع گلخانه از روی اینترنت. (api بعنوان دیتالاگر)

نرم افزار کاربردی (اپلیکیشن اندروید) برای کنترل و مانیتور گلخانه، انجام تنظیمات، سیستم حضور و غیاب کارگران

دوست دارم بدانید

سیستم اتوماسیون گلخانه ، مورد تایید معاونت علمی، فناوری ریاست جمهوری (دانش بنیان) است.
سیستم اتوماسیون گلخانه ، مورد حمایت وزارت جهاد کشـاورزی (مرکز ملی توسعه مکانیـزاسیون ) است.
سیستم اتوماسیون گلخانه ، ۳۶ ماه گارانتی تعویض و یک ماه مهلت آزمایش با امکان برگشت کل هزینه را دارد.
۰ تا ۱۲۰ گلخانه شامل سیستم اتوماسیون گلخانه ، مشاوره پیش از احداث و احداث سازه، مشاوره کشت، فروش و صادراتِ محصول، کار ماست.

۱ پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *